Miroslav Doupovec, VUT Brno: Absolventi naší fakulty nemají problémy najít si zaměstnání v oboru

Fakulta v médiích

8.4. 2013 prumysl.cz Marek Pagáč

Současné technické školství zaznamenává nedostatek studentů, který se projevuje malým počtem kvalifikovaných odborníků a absolventů v oboru strojírenství. Vytvořit úspěšnou spolupráci mezi školstvím a praxí a budovat ji při studiu je cílem Fakulty strojní inženýrství Vysokého učení technického v Brně pod vedením děkana Miroslava Doupovce.

Pane děkane, jak dlouho vykonáváte svou funkci na Fakultě strojní. Jak hodnotíte svoji práci? Došlo k výrazným změnám po dobu vašeho působení?

Funkci děkana Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně vykonávám od 1. února 2006. Hodnotit moji práci musí jiní. Mohu se však trochu pochlubit tím, že v každoročním žebříčku strojních fakult v Hospodářských novinách se naše fakulta dlouhodobě umísťuje na prvním (výjimečně i na druhém) místě.

Jaké máte plány po dobu svého mandátu v dalších letech?

Můj mandát skončí 31. ledna 2013, takže mám před sebou několik měsíců působení ve funkci děkana. Mým hlavním cílem je to, abych svému nástupci předal Fakultu strojního inženýrství, která bude silná ve vědě a výzkumu a zároveň atraktivní pro studenty. V nejbližší době však budeme muset zvládnout jeden praktický problém, a to rozsáhlou rekonstrukci celého areálu Fakulty.

Na středních a vysokých školách se zaznamenává nižší počet studentů zajímajících se o technické obory, přitom se jedná o obory s nejvyšší poptávkou na trhu práce. Týká se tento problém i vaší školy?

Tento problém se týká všech technických fakult. Naše fakulta však dosud významnější propad v počtu uchazečů nezaznamenává.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Kateřina Růžičková, 8. 4. 2013