Úspěch pneumobilu FSI VUT v Brně na mezinárodních závodech

Šestý ročník mezinárodních závodů studentských vozítek na pneumatický pohon pořádala v květnu letošního roku firma Bosch Rexroth v maďarském Egeru.

Do letošních závodů se přihlásilo 48 týmů z Maďarska, Rumunska, Německa Polska a České republiky.

Během prvního dne prezentovali studenti svá vozítka odborné porotě. Nejdůležitějším kritériem při jejich hodnocení byly technické vlastnosti pneumobilů, především originalita technického řešení a technická úroveň realizace.

Následující den pak probíhaly samotné závody ve třech soutěžích: jízda zručnosti, rychlosti a dojezdu.

Tým DRAGONFLY složený ze čtyř studentů Ústavu konstruování FSI VUT v Brně navázal na úspěšné umístění v minulém roce, kdy se závodů účastnil poprvé. Skvělého umístění letos dosáhl hned ve dvou kategoriích. S celkovou délkou 5683 ujetých metrů obsadil 4. místo v soutěži Long Distance (Dojezd) a na 5. příčku s časem 1:35 dosáhl v soutěži Arcade race (Jízda zručnosti). V akceleračním závodě se umístil s max. rychlostí 32,6 na 12. místě.

Studentům z týmu DRAGONFLY blahopřejeme k jejich skvělým výsledkům!

*********

Pneumobil

- experimentální vozidlo poháněné stlačeným vzduchem, které zkonstruovali studenti Ústavu konstruování FSI VUT v Brně

Kateřina Růžičková, 30. 5. 2013