Technické disciplíny nejmenší děti lákají

Ještě před zahájením zimního semestru akademického roku 2013/2014 přivítala FSI ve svých prostorách „studenty“ poněkud mladší. Na dvouhodinovou exkurzi přijelo 35 dětí předškolního věku z mateřských škol z Bystřice nad Pernštejnem.

FSI pro tyto malé „studenty“ připravila program, při kterém měli možnost nejen mnoho zajímavého vidět, ale hlavně si mohli řadu věcí přímo vyzkoušet a „osahat“. Prohlídka vedla přes ateliéry průmyslových designérů, dále si mohli pohrát s ovládáním robotického auta ROVIO, viděli několik efektních fyzikálních pokusů a patrně největší nadšení vzbudila studentská formule Dragon 3 z dílny studentského týmu TU Brno Racing.

Připravený program děti velmi bavil, odcházely plné dojmů a zážitků.

Fakultou předškoláky provázela Mgr. Jana Hoderová, Ph.D., která má bohaté zkušenosti i s prací s dětmi o něco staršími, s dětmi mladšího školního věku. V rámci projektu Popularizace výsledků VaV VUT v Brně a podpora systematické práce se studenty (reg. č. CZ.1.07/2.3.00/35.0004) dlouhodobě spolupracuje se ZŠ Blansko, Salmova 17, pro kterou pravidelně připravuje zajímavé akce a pro děti nevšední zážitky, např.Optické jevy v atmosféře, Setkání s odborníky VaV na pracovištích NETME

Kateřina Růžičková, 4. 10. 2013