Ocenění smysluplné spolupráce

29.10.2013 E15 str. 26 Kariéra & Vzdělání

Sdružení pro zahraniční investice – AFI, Americká obchodní komora v ČR a Technologická agentura ČR ocenily již potřetí projekty Nejlepší spolupráce roku mezi firmami a výzkumnou sférou. Na prvním místě se umístily česká společnost Tescan a Fakulta strojního inženýrství VUT Brno s holografickým kamerovým mikroskopem využívajícím 3D technologii. Akce se konala pod záštitou ministerstva školství, ministerstva průmyslu a obchodu a pražského primátora Tomáše Hudečka.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v primátorské rezidenci za účasti ministra školství v demisi Dalibora Štyse.

Do soutěže Nejlepší spolupráce roku 2013 se přihlásilo o třetinu více projektů než loni. Figurovaly v nich převážně přední průmyslové podniky na českém trhu z tradičně silných odvětví české ekonomiky, jako je strojírenství, automotive, biotechnologie nebo IT. Mezi hodnocenými projekty byly zastoupeny takřka všechny významné univerzity v ČR. Nejvíce přitom s komerčním sektorem spolupracují vysoké školy z Brna. Oproti loňskému ročníku se významně zvýšila také účast výzkumných ústavů. Texty na stránku dodalo Sdružení pro zahraniční investice – AFI.

Kateřina Růžičková, 29. 10. 2013