Na veletrhu Gaudeamus je i formule 1

7.11.2013 Právo str. 11 Jižní Morava - Vysočina (tr)

Jednou z atrakcí probíhajícího 20. ročníku evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus na brněnském výstavišti je autopilot, kterého vyvinuli studenti Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického (VUT).

Návštěvníci jeho expozice si mohou tento software prozkoumat a otestovat práci autopilota sami na sobě.

Dalším magnetem technické univerzity jsou studentské závody formule 1. O tom, jak se závodí ve vlastnoručně vyvinutém závodním automobilu na světových okruzích formule 1, se zájemci dozvídají přímo od tvůrců, kteří se každý rok účastní speciální soutěže studentských formulí. Středem zájmu je také v ČR unikátní simulátor formule, jehož prostřednictvím se ocitáte na světových závodištích. VUT zevrubně informuje o dalších svých fakultách a také předvádí nový videoklip o možnostech sportu na této univerzitě. Mendelova univerzita představuje bohatý program složený z vědeckých ukázek a experimentů, zaujmou například Senzorické vlastnosti potravin, Kouzla s dusíkem, Méně známé druhy ovoce, Dietologické a léčivé účinky ovoce, Izolace DNA, Pěstování jedlých hub, Koření, čaje, léčivé rostliny, Přírodní nej, Barevné pšenice, Chmel národa tmel a další. Škola nabízí i zábavnou zónu včetně stylové hrachové polévky.

Na veletrhu Gaudeamus najdete i stánek Soukromé vysoké školy BIBS, která doplňuje nabídku studia po maturitě. Ve spolupráci s akreditující Staffordshire University inovovala BIBS britské programy Ekonomika a management a Právo a ekonomika, vyučují se v českém jazyce. Absolvent programu obdrží britský vysokoškolský titul a diplom od Staffordshire University. S britským vzděláním získá výhodu při hledání zaměstnání jak u zahraničních firem v České republice, tak v zahraničí.

Veletrh Gaudeamus končí v pátek 8.11.2013.

Kateřina Růžičková, 8. 11. 2013