Vysoké školy představí své nejzajímavější projekty

25.9.2014 Hospodářské noviny str. 4 Příloha - Veletržní Brno - tradiční vystavovatelé Veronika Šmídová

Chytrá stěna, elektroletoun nebo přístroj pro prvkovou analýzu. Na tyto a další projekty vysokých škol a výzkumných institucí se mohou těšit návštěvníci letošního ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Právě vysoké školy a vědecká pracoviště budou kromě soukromých firem patřit k 1500 vystavovatelům, kteří v Brně představí výsledky své práce.

Zájemci se tak budou moci seznámit s novinkami Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci či Materiálovotechnologické fakulty Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Své projekty představí rovněž Výzkumný ústav CIS pro mikrosenzoriku a fotovoltaiku z Německa, který se zabývá výzkumem a vývojem senzorových řešení a mikrosystémů na bázi křemíkových technologií. Přijedou také zástupci Technische Universität z německého Ilmenau. Chybět nebude ani Fyzikální ústav AV ČR.

„Představíme průmyslové využití laserových technologií, průmyslové využití slitin s tvarovou pamětí či průmyslové využití nanovrstev,“ nastiňuje Business Development manažer ústavu Oskar Lažanský. Několika projekty se pochlubí také Vysoké učení technické v Brně. Půjde například o elektroletoun VUT 051 RAY, přístroj pro prvkovou analýzu či o takzvanou Chytrou stěnu, která vznikla pod záštitou Fakulty stavební VUT.

Celé znění článku naleznete zde.

Kateřina Růžičková, 26. 9. 2014