Internetová matematická olympiáda

Ústav matematiky Fakulty strojního inženýrství (FSI) VUT v Brně pořádá tradičně poslední úterý v listopadu soutěž pro středoškoláky – INTERNETOVOU MATEMATICKOU OLYMPIÁDU. Letos se uskutečnil již 7. ročník, kterého se zúčastnilo 201 týmů z celé České republiky a ze Slovenska.

Sedmičlenné týmy řešily 10 úkolů v časovém limitu 120 minut na půdě své školy a organizátorům elektronické verze řešení odeslaly po internetu.

10 zajímavých úkolů připravili studenti studentům! Přípravu a realizaci celé soutěže si totiž vzali za své studenti oboru Matematické inženýrství a Aplikovaná matematika.

Netradiční je například i hodnocení příkladů, kde nejvíce bodů je možné získat za příklady, které zvládne vyřešit nejméně účastníků.

Na prvním místě se umístil tým z Gymnázia Brno tř. Kpt. Jaroše. Gratulujeme!!

Celkovou výsledkovou listinu naleznete zde .

Kontaktní osoba: Mgr. Jana Hoderová, Ph.D., tel. 541142532, email: hoderova@fme.vutbr.cz

Pořadatel: Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně.

Více na http://matholymp.fme.vutbr.cz

Kateřina Růžičková, 26. 11. 2014