Size does matter: Explore, Design & Touch the Nanoworld

Dvaadvacet studentů z různých částí Evropy se ve dnech 12.- 22. června 2015 na naší fakultě účastnilo letního technického kurzu "Size does matter: Explore, Design & Touch the Nanoworld".

Kurz organizovala studentská organizace BEST Brno ve spolupráci s Ústavem fyzikálního inženýrství FSI. Tématem kurzu byly nanotechnologie a mikroskopy.
Právě v mikroskopech, hlavně elektronových, je Brno se třemi velkými společnostmi na světové špičce. I to je důvodem, proč bylo pro kurzy zvoleno právě toto téma.

Účastníci kurzu se vzdělávali v oblastech jako je plazmonika, spintronika, v různých metodách elektronové mikroskopie. Všechny teoretické vědomosti si testovali ve špičkových laboratořích Ústavu fyzikálního inženýrství i ve společnosti TESCAN. Na výrobu mikroskopů a další techniky byli podívat ve společnosti FEI s.r.o. Na konci kurzu studenti prezentovali výsledky svých pozorování v laboratořích.

Kateřina Růžičková, 1. 7. 2015