Dětský koutek Edisonka

Od září 2013 úspěšně funguje v čerstvě rekonstruované budově FEKT Technická 8 dětský koutek Edisonka. Edisonku dnes využívá kolem 50 rodičů prakticky ze všech součástí VUT v Brně, a to pro nepravidelné krátkodobé hlídání dětí rodičů zaměstnaných na VUT v Brně, ale i rodičů-studentů VUT, v době od 7 do 17 hodin.

Typicky děti stráví v Edisonce 6 hodin 3 krát týdně, přičemž se hlavně jedná o děti od 1 do 5 let v max. počtu 8 dětí současně. O děti se starají profesionálně vyškolené pracovnice v počtu 2-3 (dle počtu malých děti v kočárcích) zajišťované externí firmou Agentura ProVás. Rodiče přispívají na hlídání malou částkou (40 Kč /hod.).

Edisonka vznikla jako výsledek řešení projektu OP Lidské zdroje a zaměstnanost a díky investicím ze strany FEKT a vstřícnému přístupu vedení VUT a CESA se podařilo koutek udržet a postupně rozšiřovat i po skončení financování z projektu. Bylo vybudováno chráněné venkovní hřiště s herními prvky (pískoviště, trampolína, …), které bude od příštího měsíce dokonce zastřešené dřevěnou pergolou. Zde tráví děti čas každý den a přitom rodiče k ním mají blízko z pracoviště.

Další informace o Edisonce jsou na http://skolka.agentura-provas. cz , kde je i vstup do on-line rezervačního systému pro využití hlídání.

Kateřina Růžičková, 26. 10. 2015