Vzpomínky na samet '89 nejen z Brna

Od pondělí 16. 11. 2015 je na knižním trhu kniha „Vzpomínky na samet '89 nejen z Brna“. Autorem a editorem knihy je Přemysl Janíček, grafikem Petr Andrýsek (známý jako "Pepan", autor plakátů z dob revoluce). Kniha má 280 stran a obsahuje 300 černobílých a barevných autorových fotografií, fotografií reportérů ČTK, Herberta Slavíka a účastníků revoluce.

Kniha obsahuje historii sametové revoluce „den po dni“ až do konce roku 1989, výsledky ankety o sametové revoluci mezi našimi vysokoškoláky a středoškoláky, eseje, úvahy a povídání o sametu od českých publicistů, vzpomínky 15 účastníků sametové revoluce především z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Více než 60 stránek je věnováno tomu, jak tomu bylo v Brně za revoluce a po ní, až do prvních svobodných voleb v roce 1990.

V závěru knihy se autor zamýšlí nad příčinami nespokojenosti našich lidí dvacet pět let po sametové revoluci.

Doplnění:
Na dotazy mnoha zaměstnanců Fakulty strojního inženýrství sdělujeme, že knihu prof. Přemysla Janíčka a Ing. Petra Andrýska „Vzpomínky na samet ´89 nejen z Brna“, vydanou Akademickým nakladatelstvím CERM, mají v Brně tato knihkupectví:

• Academia, náměstí Svobody 13,
  • Barvič a Novotný, Česká 12,
  • Skleněná louka, ulice Kounicova,
  • Kampus, Campus Square, Bohunice,
  • prodejna nakladatelství CERM, Kolejní 4 nebo Veveří 95.

Přemysl Janíček, 16. 11. 2015