Internetová matematická olympiáda 2015

V úterý 24. listopadu proběhl 8. ročník Internetové matematické olympiády. Jde o týmovou soutěž pro středoškoláky, kterou organizuje Ústav matematiky FSI.

Účast byla vysoká, registrovalo se 219 týmů z celé ČR a SR, a tedy byla těsně atakována hranice pravidly povolených 220 týmů.

Tým je tvořen 7 studenty, což znamená účast cca 1500 studentů, kteří v časovém limitu 120 minut řešili 10 zadaných úloh. Máte-li zájem, podívejte se na zadání (i řešení) letošního ročníku.

Vzhledem k tomu, že FSI letos slaví 115. výročí založení, byla tato informace zakomponována hned do prvního příkladu. A pokud řešitelé přečetli zadání všech příkladů až do konce, tak si výsledek příkladu s výročím mohli snadno i ověřit, protože jsme ho úmyslně na konci zveřejnili pod čarou s informacemi o organizátorech. Jsme zvědaví, jaká bude právě u toho příkladu úspěšnost ;-)

Na vyhodnocení se podílejí studenti oboru Matematické inženýrství, oboru Aplikovaná matematika a Inženýrská mechanika. Diplom s motivem výročí fakulty připravují studenti oboru Průmyslový design ve strojírenství.

Výsledková listina:

1. Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského, Banská Bystrica - Ľubica Hladká, Adam Dobrovič, Jozef Lipták, Pavol Zaťko, Ján Priner, Milan Kubala, Maroš Grego

2. Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše, p. o. - Kryštof Kolář, Jan Šorm, Zdislava Karásková, Jan Dittrich, Kateřina Bžatková, Michal Reška, Timotej Šujan

3. Gymnázium Opatov - Anna Suchánková, Zuzana Johanovská, Filip Bialas, Jakub Suchánek, Robert Černý, Jan Hečko, Petr Jaroschy

Gratulujeme!!

Jana Hoderová, 26. 11. 2015