STŘÍBRO pro tým TU Brno Racing v soutěži Formula Student CZ

Studentský tým TU Brno zabodoval na mezinárodních závodech Formula Student CZ, které se konaly na mosteckém okruhu. V kategorii spalovacích motorů obsadil celkové DRUHÉ MÍSTO.

Tým se svým monopostem Dragon 6 získal celkem 873,29 bodů. Vítězný tým z britské University of Bath měl bodový zisk vyšší pouze o necelých 16 bodů.

Dragon 6 získal nejvyšší ocenění za design, ve všech statických disciplínách obsadil vždy jednu ze tří vítězných pozic. Gratulujeme!

Tímto umístěním tým zopakoval skvělý výsledek z loňské sezony, kdy na závodech v Itálii dosáhl v celkovém hodnocení také na druhou příčku.

Jednalo se už o třetí závody letošní sezony. V předcházejících soutěžích v Itálii a v Maďarsku tým dosahoval v jednotlivých disciplínách také výborných výsledků. Např. z Itálie si odvezl cenu ATA Special Award Best Design Report! Výzvou však zůstávala disciplína ENDURANCE, kterou nebylo možné kvůli technické závadě dokončit.

Nyní se tým připravuje na poslední letošní závody, které se konají 9.8.-14.8. v německém Hockenheimu.