Druhé místo pro tým FSI v soutěži EBEC Final 2016

EBEC (European BEST Engineering Competition) je evropská inženýrská soutěž organizovaná studentskou organizací BEST (Board of European Students of Technology). Soutěž každoročně probíhá na mnoha vysokých školách po celé Evropě. Studentské týmy soutěží v jedné ze dvou kategorií - Case study a Team design. Na lokální, národní a regionální kola navazuje finální kolo soutěže.

Na EBEC FINAL se do srbského Bělehradu letos sjelo 120 soutěžících z celé Evropy.

Mezi soutěžícími byl i tým označený TÝM 42, vítěz středoevropského kola EBEC CENTRAL v kategorii Team Design. Jednalo se o tým tvořený studenty FSI, který soutěžil ve složení:

• Jaroslav List
  • Miroslav Rebej
  • David Hruboš
  • Jan Fabig

TÝM 42 obsadil v tomto finálovém kole ve své kategorii DRUHÉ MÍSTO.

Studentům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci fakulty!

Jak probíhalo regionální kolo EBEC Central, kde proti sobě soutěžili výherci lokálních kol ze 6 technických univerzit (z České republiky, Maďarska a Slovenska), popisuje jeden ze členů týmu, Jaroslav List „ Jak jsme vyhráli EBEC CENTRAL“.

Studenti v rozhovoru o soutěži EBEC 2016 v Dobrém ránu ČT.

Cílem soutěže EBEC je zvýšit sociální povědomí studentů ve vztahu k současným globálním technickým problémům. EBEC studentům nabízí možnost zhostit se těchto úkolů. Jejich řešení vede ke zlepšení technických, prezentačních i týmových schopností studentů. EBEC spojuje pod záštitou domovské univerzity dohromady studenty se zástupci technických společností, kteří také zasedají v hodnotící porotě.

Kateřina Růžičková, 10. 8. 2016