Cena Edwards 2016 udělena studentce FSI

Na podzim 2016 se uskutečnil první ročník soutěže Cena Edwards. V soutěži byly finančně oceněny nejinovativnější diplomové práce v oborech ekonomie a technika.

Do soutěže byla přihlášena také diplomová práce Ing. Petry Ohnišťové, MSc., absolventky Double-Degree oboru Industrial Engineering na FSI VUT v Brně. Vedoucím diplomové práce s názvem „Technologie frézování tenkostěnných součástí pro letecký průmysl“ byl prof. Ing. Miroslav Píška, CSc. Tato diplomová práce zvítězila v kategorii TECHNIKA. Ing. Ohnišťová nyní pokračuje ve studiu na FSI v doktorském studiu.

Pořadatelem soutěže Cena Edwards je technologická společnost Edwards. Soutěž nese název po zakladateli společnosti F. D. Edwardsovi, který před téměř 100 lety založil ve Velké Británii první firmu vyrábějící vakuové vývěvy.

Hesla Jsi vizionář jako Steve Jobs?“, „Nechybí ti vůle jako Marii Curie-Sklodowské?“, „Máš odhodlání Tomáše Bati?“ přilákala do soutěže tvůrčí a inovativní studenty a studentky, kteří se nebojí vlastní invence a neotřelých řešení.

Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo 7. prosince 2016 a mezi vítěze byla rozdána odměna v hodnotě 74 tisíc korun. Peněžní odměny vítězům předal Pavel Šustek, jednatel společnosti Edwards v České republice. Výherci měli možnost navštívit centrum sdílených služeb v Brně a rovněž získali příležitost podívat se do moderního výrobního závodu v Lutíně, v němž se konstruují špičkové vakuové vývěvy pro zákazníky z celého světa v čele s takovými giganty jako Tesla, Apple, Samsung, ABB nebo Siemens.

„Pořádali jsme první ročník, proto jsme nevěděli, co přesně od projektu očekávat. Příjemně nás překvapil jak počet, tak i kvalita přihlášených prací,“ prohlásil Pavel Šustek. Firma Edwards se po zvážení rozhodla ocenit 11 diplomových prací. Důvodem byl fakt, že v ekonomické kategorii přistoupila k udělení dvacetitisícové odměny hned dvěma účastníkům, kteří předložili mimořádně kvalitní práce.

KONEČNÉ POŘADÍ:

Kategorie Ekonomika a podnikání
1. místo Josef Pokorný, Jiří Branžovský
3. místo Mária Vrábliková
4. místo Jakub Fousek
5. místo Veronika Picková

Kategorie Technika
1. místo Petra Ohnišťová
2. místo Jan Pavlík
3. místo Kamil Vraspír
4. – 6. místo Andrey Kutsay, Tomáš Plichta, Jiří Kalus

Společnost Edwards hodlá v motivování talentovaných a inovativních lidí pokračovat. „Už nyní víme, že Cena Edwards proběhne i v roce 2017. O tématu budeme ještě diskutovat s kolegy, ale rozhodně se chceme pohybovat opět v oblasti inovací,“ uzavřel Šustek.

Více informací o soutěži naleznete na stránkách www.cenaedwards.cz.

Kateřina Růžičková, 5. 1. 2017