Chicken Wings hledá nové členy

Chicken Wings je studentský tým působící a současně reprezentující Letecký ústav Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně. Chicken Wings staví letadla a soutěží ve světě.

Tým Chicken Wings vznikl na podzim v roce 2014 s cílem zúčastnit se soutěže Air Cargo Challenge 2015 konané v německém Stuttgartu. Air Cargo Challenge je největší evropská soutěž, která se koná každé dva roky.
Tým zakládala pětice studentů, která se s letounem Fabrick postarala o skvělý výsledek. Během svého debutu obsadili 14. místo z celkově zúčastněných 28 týmů, čímž se zařadili mezi jedny z nejúspěšnějších nováčků.

Po úspěchu v soutěži Air Cargo Challenge se tým Chicken Wings rozhodl v roce 2016 zúčastnit největší soutěže na světě nazvané Design, Build and Fly konané v americkém Kansasu.

Chicken wings je jediným univerzitním týmem z České republiky, který se těchto světových soutěží účastní.

V letošním roce by tým rád navázal na svou úspěšnou premiéru v soutěži Air Cargo Callenge v roce 2015. Soutěž Air Cargo Callenge 2017 se bude konat v chorvatském Zábřehu, v zemi vítěze posledního ročníku soutěže. Již nyní probíhají přípravné práce.

Nyní tým Chicken Wings tvoří 18 členů, kteří jsou převážně studenty magisterského studijního programu Stavba letadel, ale jsou zde samozřejmě zastoupeni také velmi nadaní studenti bakalářského studia, kteří mají zájem o letectví. Tým je rozdělený do 4 částí (aerodynamika, pevnost, stavba a marketing), které vzájemně velmi úzce spolupracují.

Tým nyní přijímá nové členy i z řad studentů ostatních oborů FSI. Pokud máte zájem zapojit se do nové sezony a přijmout novou výzvu v podobě Air Cargo Challenge 2017 (www.acc2017.com), napište na pejchar@fme.vutbr.cz.

Kdo se stane hrdým organizátorem Air Chargo Challenge 2019? Týmu přejeme v nadcházející sezoně hodně štěstí!

Více informací o týmu získáte na internetových stránkách týmů a facebooku.

Kateřina Růžičková, 9. 1. 2017