STROJOVNA a THEANO: nová fakultní kavárna a bufet

V přízemí výškové budovy FSI zahájily provoz nová KAVÁRNA STROJOVNA a BUFET THEANO. Nabízí široký výběr občerstvení, kávy, nápojů, ale i příjemné prostory pro pracovní schůzky či přátelská setkání studentů, zaměstnanců i návštěvníků fakulty.

Kavárna Strojovna byla slavnostně otevřena v pátek 13. ledna za přítomnosti významných hostů z FSI. Zkušební provoz kavárny byl zahájen v listopadu 2016. Od začátku kavárna nabízela široký výběr kávy, čajů, nealkoholických i alkoholických nápojů, dezertů a zákusů. Nyní již kavárna provozuje své služby v plném rozsahu. Jídelní lístek bude rozšířen např. o snídaňové menu, přesnídávkové polévky dle týdenní nabídky či palačinky.

Cílem naší práce je nabídnout to nejlepší, aby se hosté v kavárně mohli cítit příjemně. Věříme, že budou s nabídkou výběrové kávy, vína a dalších nápojů či dezertů spokojeni a budou se k nám rádi vracet,“ říká Renáta Pokorná.

Kavárna má ambice stát se centrem setkávání na fakultě. Jsou plánovány pravidelné i nepravidelné akce technického i kulturního charakteru, např. autorská čtení, besedy, odborné přednášky. Již nyní si můžete posedět ve „čtenářském koutku“ nebo si pochutnat na té nejlepší kávě, kterou každý pátek připravuje významný barista. V letních měsících se kavárna rozšíří. Před nově zrekonstruovanou výškovou budou A1 bude umístěna letní zahrádka, kde se můžete těšit na příjemné posezení.

Provozovatelé kavárny převzali pod svou správu i fakultní bufet. Po krátké avšak na první pohled viditelné rekonstrukci je již nyní otevřen a poskytuje širokou nabídku rychlého občerstvení. Vybírat můžete z různých druhů baget, palačinek, zákusků, nápojů. Bufet se nachází také v přízemí výškové budovy A1 a nese netradiční jméno Theano. Víte, kdo byl nositelem či nositelkou tohoto jména?

"Náš bufet je ideální pro ty, kteří se chtějí dobře a rychle najíst. Nabízíme hotové teplé a studené pokrmy, svačiny, bagety a sladké pečivo. A jelikož jdeme s moderním trendem, budeme se snažit zaměřit více na zdravý způsob stravování, aby si u nás mohl vybrat i náročnější strávník. Naší strategií je spokojenost našich hostů," upřesňuje nabídku bufetu Oksana Součková.

Kavárnu i bufetu provozuje společnost RPOS event s.r.o. Jednatelkami společnosti jsou Bc. Oksana Součková a Bc. Renáta Pokorná.

Kavárny Strojovna – provozní doba:
Po – Čt 7:00-17:00
Pa: 7:00-16:00

Facebook Strojovny

Bufetu Theano – provozní doba:
Po – Čt 7:00-16:00
Pa 7:00-15:00