Šumperští středoškoláci vyhráli Autodesk Academia Design 2017

Moravský sever | 2.5.2017 | Rubrika: U nás doma | Strana: 12 | Autor: Pavel Mareš |

Ve dnech 24. a 25. dubna proběhlo na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně finále 23. ročníku mezinárodní soutěže Autodesk Academia Design 2017. Středoškoláci z třiceti technických škol z Česka a Slovenska soutěžili v technickém 2D kreslení v programu AutoCAD, 3D modelování v programu Inventor a v kategorii Prototyping s využitím 3D tisku.
Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu Šumperk v této soutěži reprezentovali Daniel Kukrle z oboru technické lyceum, Čeněk Šváb a Pavel Švub z oboru strojírenství, všichni pod odborným vedením učitele Martina Tomáška. Reprezentanti průmyslovky bojovali ze všech sil a nakonec dosáhli vynikajícího výsledku. Daniel Kukrle vyhrál svoji kategorii v 3D modelování, Pavel Švub v kategorii Prototyping obsadil 2. místo a Čeněk Šváb skončil ve 2D kreslení v AutoCADu na skvělém 3. místě. Díky těmto výkonům byla VOŠ a SPŠ Šumperk vyhlášena vítězem soutěže a navíc získala hodnotnou cenu – 3D tiskárnu MakerBot.
Úspěšným reprezentantům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy a města Šumperk.

Kateřina Růžičková, 3. 5. 2017