Studenti z VUT odhalí nový závodní vůz Dragon 7

Technický týdeník / 28.4. 2017 / (red)

Studentský tým TU Brno Racing, který konstruuje vlastní závodní studentské formule, slavnostně představí nový modelu Dragon 7. Nový monopost bude odhalen dnes v pátek 28. dubna 2017 v 18:00 přímo na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně (Technická 2) ve výškové budově A1 v aule Q.

Toto jednomístné závodní vozidlo 7. generace bude následně v letních měsících závodit na okruzích v Německu, Maďarsku či Itálii. Brněnský tým za sebou má úspěšnou sezónu. S loňským modelem Dragon 6 uspěl tým např. v italském Varanu v rámci soutěže Formula SAE Italy & Formula Electric Italy 2016. Při prezentaci designu získali naši studenti druhé místo. V rámci business presentation se tým umístil na 7. místě. Akceleraci zvládl odlehčený monopost za 3,92 vteřiny. Za kolik ji zvládne jeho následovník Dragon 7?

Kateřina Růžičková, 28. 4. 2017