Král Majálesu 2017 je z FSI

Legendární oslava jara, studentského života a studentských dovedností, majálesový průvod, volba krále a Miss Majáles, koncerty kapel a bohatý doprovodný program, to byl 14. ročník Brněnského Majálesu.

V sobotu 6. května ovládli studenti téměř celé Brno. Majálesový průvod všech brněnských univerzit zamířil z náměstí Svobody na brněnské výstaviště, kde studentská slavnost vyvrcholila. Kromě koncertů hudebních kapel proběhla ve večerních hodinách také volba krále a miss Majálesu 2017. Králem Majálesu byl zvolen student oboru Konstrukční inženýrství na FSI, Jaroslav List.

S jakým programem do klání o královský titul Jaroslav vstoupil? "Chtěl bych, aby byla Moravská zemská knihovna otevřená pro studenty a veřejnost 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, jak je to běžné u prestižních univerzitních knihoven v západní Evropě,“ naznačil jeden ze svých cílů. Usilovat bude také o zavedení půjčování kol v kampusu VUT či zavedení diskuzního klubu.

Součástí Majálesu byl na výstavišti také doprovodný program jednotlivých brněnských univerzit. Ve VUT zóně zastupoval Fakultu strojního inženýrství tým TU Brno Racing. Návštěvníkům umožnil projížďku závodních tratí v simulátoru studentské formule. FSI pobavila také fyzikou. K vidění byl např. studený oheň.

VUT na Majáles - fotogalerie

Kateřina Růžičková, 9. 5. 2017