Fakultní roubenka poskytuje stylové ubytování v samém srdci Žďárských vrchů

Rekreační středisko Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně nabízí možnost ubytování v malebné a turisticky vyhledávané lokalitě Ždárských vrchů. Stylová roubená chalupa se nachází v malé vesnici Vříšť u Sněžného a je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pasivní odpočinek. Roubenka s celkovou kapacitou šestnácti osob umožňuje ubytování v šesti pokojích, dvoulůžkových i čtyřlůžkových. Pronajímány jsou jednotlivé pokoje i celý objekt.

Roubená chalupa vhodná pro zimní i letní rekreaci

Roubená chalupa leží na polosamotě, v malebném údolí říčky Fryšávky, v nadmořské výšce 630 m n.m. V bezprostřední blízkosti se nachází rozsáhlý smíšený les. Roubenka se svým okolím na vás v kterékoliv části roku zapůsobí jako oáza klidu a pohody. Vždy vám bude nabízet komfortní ubytování ve stylově zařízených pokojích, posezení na zápraží i u venkovního ohniště nebo ve společenské místnosti u kachlových kamen.

Vesnice Vříšť je ideálním výchozím bodem pro letní i zimní sporty. V okolí najdete bezpočet turistických tras a cyklostezek, ale i trasy určené pro milovníky běžek. A pokud byste se chtěli vyzkoušet projet po běžkařských stopách světové kvality, můžete navštívit nedalekou Vysočina Arénu. Pro veškeré vaše sportovní vybavení je připravena speciální místnost, která slouží jako kolárna i lyžárna.

Stylově zařízené pokoje a ostatní vybavení chalupy

V objektu se nachází šest pokojů s celkem šestnácti lůžky. V prvním patře jsou umístěny čtyři pokoje (dva dvoulůžkové a dva čtyřlůžkové) s vlastním sociálním zařízením. Dva dvoulůžkové pokoje se společným sociálním zařízením jsou ve druhém patře. Společenská místnost v přízemí je vybavena televizí i krbovými kachlovými kamny, současně slouží také jako jídelna. Na společenskou místnost navazuje společná moderně vybavená kuchyně, rozdělená na šest pracovních míst. Každé pracovní místo je označeno číslem příslušného pokoje. Pokud však nemáte v plánu trávit čas přípravou pokrmům, můžete využít nabídky restauračních zařízení, které se nacházejí v okolí. Za návštěvu stojí např. kavárna a pražírna Hofr ve vesnici Blatiny či nedaleký Líšeňský Dvůr, který ve své hotelové restauraci nabízí špičkovou kuchyni.

Během hlavní letní i zimní sezony je možné objednávat pouze týdenní pobyty, mimo hlavní sezonu jsou k dispozici rezervace i pobytů kratších. Výrazné slevy mohou uplatit při pronájmu celé chalupy i jednotlivých pokojů studenti VUT.

Ždárské vrchy a jejich kouzlo

Žďárské vrchy jsou jednou z ekologicky nejzachovalejších oblastí v České republice, oceníte zde čistý vzduch i úžasné scenérie Vysočiny. Přibližně 60% území je zalesněno, což byl jeden z důvodů ke zřízení CHKO. Nejvyšší horou Žďárských vrchů je Devět skal. Jedná se o skalní labyrint, který tvoří dlouhé hřebeny s devíti věžemi. Za návštěvu také jistě stojí další skalní útvar Čtyři palice, které byly vyhlášeny přírodní rezervací. Nejen tyto dvě turistické zajímavosti jsou umístěny do 10 km od fakultní roubenky.

V okolí se nacházejí také četné historické a kulturní památky. Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou, který byl vystavěn podle projektu architekta Jana Blažeje Santiniho, je zapsaný v seznamu památek Unesco. Návštěvníky jsou vyhledávané i gotické hrady a zříceniny, mezi které patří Pernštejn, Skály nebo Zkamenělý zámek. Děti jistě ocení návštěvu Pohádkové vesničky Podlesíčko.

Rezervace ubytování

Detailní informace o roubence i možnostech ubytování získáte na internetových stránkách, kde je také přístup do rezervačního systému.

Kateřina Růžičková, 29. 5. 2017