Tým z FSI ve finále celoevropské soutěže EBEC 2017

„DESIGN THE FUTURE.TODAY.“ bylo mottem letošního finálového kola mezinárodní soutěže EBEC.

EBEC (European BEST Engineering Competition) je evropská inženýrská soutěž organizovaná studentskou organizací BEST (Board of European Students of Technology). Soutěž každoročně probíhá na mnoha vysokých školách po celé Evropě. Studentské týmy soutěží v jedné ze dvou kategorií - Case study a Team design. Na lokální, národní a regionální kola navazuje finální kolo soutěže.

Finále této soutěže se letos konalo již podeváté, ale poprvé se nejlepší soutěžící z celé Evropy utkali v Brně. Do prestižního finále se probojovalo 120 nejlepších techniků. Na začátku soutěže bylo přihlášeno celkem 6 500 studentů z celé Evropy. Na Vysokém učení technickém v Brně poměřili své síly ti nejlepší od 1. do 7. srpna 2017. Hlavním organizátorem finálového kola byla studentská organizace BEST Brno.

Celé VUT i Českou republiku reprezentoval v kategorii Case study tým HRW z FSI z Ústavu procesního inženýrství ve složení Rostislav Slovák, Jan Vávra, Vojtěch Frank a Václav Miklas, vítězové středoevropského kola.

Stejně jako ostatní týmy v této kategorii hledal náš tým řešení pro Evropský patentový úřad nebo Statutární město Brno, které chtělo navrhnout systém čidel a senzorů pro brněnské výstaviště. Také zadání dalších dvou komerčních společností bylo zaměřené na řešení energetické soběstačnosti, které se stále častěji skloňuje při budování tzv. chytrých měst.

Výsledky Final Round of EBEC 2017

Během slavnostního ukončení soutěže v Besedním domě byly vyhlášeny 3 vítězné týmy z každé kategorie.

Case study

1. Rumunsko; 2. Španělsko; 3. Portugalsko

Team Design

1. Rumunsko; 2. Turecko; 3. Švédsko

Z výsledků je zřejmé, že letošní soutěž ovládly týmy z Rumunska.

Fotogalerie – soutěžní den
Fotogalerie – oficiální ukončení

******

Do loňského finále se také podařilo postoupit týmu z FSI. V kategorii Team Design vybojovali naši studenti v srbském Bělehradu celkové druhé místo.
Více o loňské soutěži zde.

Kateřina Růžičková, 8. 8. 2017