Rektor VUT ocenil významné akademiky a studenty i z řad FSI

V úterý 21. listopadu 2017 ocenil rektor v rámci Akademického shromáždění VUT v Brně vybrané osobnosti brněnské techniky. Celkem byly rozdány tři zlaté, osm stříbrných a dvě pamětní medaile. Dále bylo uděleno sedm Cen rektora a v rámci slavnostního ceremoniálu v historické aule rektorátu byli oceněni i vítězové soutěže o nejlepšího pedagoga podle hodnocení studentů VUT v Brně.

MEZI OCENĚNÝMI BYLI I AKADEMICI A STUDENTI Z FAKULTY STROJNÍHO INŽENÝRSTVÍ VUT V BRNĚ.

Za zásluhy o rozvoj VUT, za vynikající výsledky v pedagogické a vědeckovýzkumné činnosti na Fakultě strojního inženýrství získal ZLATOU MEDAILI světově proslulý matematik prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc.

Na FSI putovaly také 4 STŘÍBRNÉ MEDAILE.

Za vynikající výsledky týmu a dlouhodobou reprezentaci VUT společné ocenění převzal tým studentské formule TU Brno Racing v čele s bývalým vedoucím týmu Bc. Romanem Baxantem. Stříbrnou medaili si odnesl také prof. Ing. Jiří Burša, Ph.D., a to za dlouhodobou aktivní činnost pro tvůrčí komisi Akademického senátu VUT v Brně. Za svou práci pro fakultní i celouniverzitní Akademický senát a rovněž za svou práci pro Radu vysokých škol získal medaili i RNDr. Pavel Popela, Ph.D. Oceněn stříbrnou medailí byl také doc. Ing. Miloš Vlk, CSc., jenž dlouhodobě působí na Fakultě strojního inženýrství.

Za vynikající výsledky na mezinárodních závodech, mezifakultní spolupráci a propagaci Fakulty strojního inženýrství přijali PAMĚTNÍ MEDAILI členové týmu Pneumobil Racing Team Brno v čele s vedoucím Ing. Matúšem Ranušou.

Za vynikající studijní výsledky v bakalářském studiu byla CENA REKTORA udělena Tomáši Zbaviteli.

Oceněni byli také vítězové v anketě o nejlepšího pedagoga podle hodnocení studentů VUT v Brně. V kategorii bakalářského studia Mgr. Jana Hoderová, Ph.D. a v kategorii navazujícího magisterského studia doc. Ing. Jiří Pospíšil, Ph.D.

Všem oceněným srdečně gratulujeme!

Kateřina Růžičková, 23. 11. 2017