Veletrh odborného vzdělávání 2017

Ve dnech 9.-13.10.2017 se konal Veletrh odborného vzdělávání, který pořádal Jihomoravský kraj.

Jednalo se o přehlídku aktivit odborných středních škol v regionu zaměřených na strojírenství a automatizaci. Veletrh byl zaměřen na žáky posledních ročníků základních škol a kladl si za cíl přispět k rozhodnutí „deváťáků“, na kterou školu příští rok nastoupí.

Veletrh probíhal v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu 2017. V Pavilonu Z, v samostatné expozici Jihomoravského kraje, si mohli návštěvníci prohlédnout interaktivní prezentaci 22 odborných středních škol z celého území kraje a Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně..

Do programu Jihomoravského kraje byla zařazená také prezentace studentského týmu TU Brno Racing a jejich simulátoru studentské formule. Žáci základních škol měli příležitost vyzkoušet si průjezd závodní tratí a současně získali informace o možnostech, které studium na FSI nabízí.

Veletrh odborného vzdělávání navštívilo více než 1500 žáků základních škol.

Kateřina Růžičková, 18. 10. 2017