Připomínka: VYHLÁŠENÍ 2. VEŘEJNÉ SOUTĚŽE PROGRAMU ZÉTA

Dne 12. 9. 2018 bude vyhlášena 2. veřejná soutěž programu na podporu aplikovaného výzkumu ZÉTA. Program je zaměřen na podporu spolupráce akademické sféry a podniků prostřednictvím zapojení studentek/ů vysokoškolských studijních programů, a v opodstatněných případech také žákyň/ů středoškolského vzdělávání a mladých výzkumných pracovnic/ků ve věku do 35 let včetně.

TA ČR dále oznamuje, že do 2. veřejné soutěže jsou připraveny změny některých parametrů oproti 1. veřejné soutěži:

• Po vzoru 2. veřejné soutěže programu ÉTA se zavádí role tzv. aplikačního garanta, jehož hlavní úlohou je přispět k tomu, aby výsledek řešení projektu byl aplikovatelný a také následně aplikovaný v praxi. V každém návrhu projektu musí být alespoň jeden aplikační garant nebo může být aplikačních garantů více. Aplikační garant vystupuje jak při přípravě návrhu projektu, tak v průběhu realizace projektu i při následné implementaci výstupů/výsledků v praxi. Role aplikačního garanta bude specifikována v Zadávací dokumentaci k 2. veřejné soutěži ZÉTA.
  • Návrhy projektů budou nově přiřazovány i podle kategorií FORD (Fields of Research and Development), které jsou součástí Frascati manuálu. Důvodem je nejen jejich využití v rámci nové metodiky hodnocení 2017+, ale i jejich podrobnější členění oproti kategoriím CEP.

· Maximální částka podpory na jeden projekt se zvedne na 10 mil. Kč.

• Náklady na subdodávky budou patřit mezi uznatelné náklady.
  • Nepřímé náklady (režie) v 2. veřejné soutěži lze vykazovat buď tzv. metodoufull cost nebo tzv. metodou flat rate do výše 30 % ze součtu skutečně vykázaných osobních nákladů a ostatních přímých nákladů příjemce v příslušném roce.

Více detailů najdete v dokumentu na: https://www.tacr.cz/dokums_raw/zeta/Program_na_podporu_aplikovaneho_vyzkumu_ZETA.pdf

Radka Šťávová, 4. 9. 2018