VUT doporučuje studentům využít služeb tzv. e-šalinkarty

Dopravní podnik města Brna (DPMB) po novele vysokoškolského zákona a zavedení GDPR upouští od původních papírových potvrzení o studiu při ověřování statusu studenta. Pokud student chce klasickou papírovou šalinkartu, může se prokázat pouze ISIC průkazem nebo VUT průkazem s QR kódem.

Všem studentům VUT doporučujeme tzv. e-šalinkartu. Ta ověří aktivní studium automaticky propojením s Informačním systémem VUT.

Jak na e-šalinkartu?

Nejprve se student zaregistruje na www.brnoid.cz a do 21 dnů musí zajít s občanským průkazem na některou pobočku DPMB ověřit svůj účet. Násleně na webu www.brnoid.cz v sekci "Můj účet" zvolí "ověřit status studenta" a zadá osobní číslo VUT.

POZOR! Pokud se rozhodnete využít k vyřízení šalinkarty kartu VUT s QR kódem, proběhne její kontrola při vyřízení průkazky i u každého nákupu kupónu. V případě, že karta QR kódem nepotvrdí, že se jedná o studenta, nebude studentská jízdenka prodána, i kdyby měla přelepku 2019.

Další informace najdete na stánkách DPMB.

Kateřina Růžičková, 11. 9. 2018