Atletka z FSI patří mezi nejlepší akademické sportovce města Brna

Trojice studentů z VUT zabodovala na vyhlašování nejlepších akademických sportovců města Brna. Vyhlášení se uskutečnilo v úterý 4. prosince 2018 na Mendelově univerzitě.

Mezi oceněnými byla i Marcela Pírková z Fakulty strojního inženýrství, která si odnesla ocenění za své úspěchy v oblasti atletiky. Na letošním ročníku Českých akademických her, které v létě pořádala Masarykova univerzita, získala hned dvojnásobný titul akademické mistryně, protože vyhrála první místo v závodu na 400 i na 200 metrů. Atletice i běhání samotnému se věnuje již osm let.

Vyhlášení nejlepších akademických sportovců Brna hostila Mendelova univerzita | Autor: archiv CESA

Dalšími oceněnými z VUT byl Petr Horvát (FCH), který se věnuje orientačnímu běhu, lyžařskému orientačnímu běhu, plavání i samotnému běhu na lyžích, a Dita Hořínková (FAST) se věnuje biatlonu, a to i letnímu biatlonu či běhu na lyžích.