Studenti FSI zvítězili ve druhém ročník soutěže Mechathon

Firma Bosch pořádá pro studenty technicky zaměřených vysokých škol soutěž Mechathon. Soutěž je týmová a cílem každého týmu je navrhnout, postavit a naprogramovat robota schopného pohybovat se po dráze a vyřešit zadaný úkol. Roboty týmy tvoří pomocí programovatelných robotických stavebnic LEGO® Mindstorms, pomůcky pro řešení úkolu se vytisknou na 3D tiskárně.

FOTO: organizátoři soutěže

Druhého ročníku soutěže, který se konal na začátku března, se zúčastnilo 10 týmů, tedy 50 studentů a studentek. Letošním úkolem bylo sestavit a naprogramovat autonomního robota, který je schopen vyskladnit zboží z kamionu do chytrého skladu, a následně jej dovést na výrobní linku.

Účastníci měli na vyřešení úkolu 28 hodin, většina týmů proto nešla ani spát a pracovala celou noc. V neděli odpoledne potom každý tým předvedl svůj projekt. O vítězích rozhodli odborní mentoři na základě hlasování.

Za inovativní přístup a kvalitu zpracování udělila porota první místo týmu Princezny. Tým pracoval ve složení tři studenti z FSI, jeden z ČVUT a jeden z VOŠ Písek. Barvy FSI hájili Václav Němec, Filip Kadlec a Miroslav Čepl.

FOTO: organizátoři soutěže

Našim studentům gratulujeme k vítězství a děkujeme za skvělou reprezentaci fakulty.

Stránky soutěže

Kateřina Růžičková, 18. 3. 2019