Reprezentační ples se nesl ve slavnostním duchu. Ondřej Havelka se stal čestným inženýrem FSI

V pořadí 56. reprezentační ples Fakulty strojního inženýrství hostily v pátek 8. 3. 2019 prostory Hotelu International v centru Brna. K tanci a poslechu v hlavním sále hrál – už podeváté – Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Toho na plese čekalo překvapení.

Ondřej Havelka zahájil ples se slovy, že si ani po těch letech nemůže zapamatovat název naší fakulty a tak by bylo vhodné ji buď přejmenovat, nebo se bude muset zapsat do prvního ročníku, aby se mu název více vžil. V tu chvíli on ani publikum v sále netušilo, jak nečekaně nahrál následujícímu překvapení.

Děkan Jaroslav Katolický uvítal hosty plesu a Ondřeji Havelkovi odpověděl, že to bude mít snazší, protože Vědecká rada FSI schválila, že mu bude jako poděkování udělen titul čestného inženýra FSI VUT. Za zvuku neoficiální studentské hymny Gaudeamus igitur mu pak předal modrý tubus s diplomem. Pro zajímavost – text diplomu je napsaný v latině, jak bývá u čestných titulů zvykem. Dojatý Ondřej Havelka s tubusem v rukou zpíval po celý večer.

Tančilo se i v dalších sálech, které byly vyprodané do posledního místa. Sál Lucullus roztančila šestičlenná Cimbálová muzika Grajcar a restaurací Plzeňka zněla moderní hudba v podání dua Arcona. Děkujeme za vaši účast a těšíme se opět za rok – tentokrát to bude v pátek 13. března 2020!

Fotogalerie z 56. reprezentačního plesu FSI: https://www.facebook.com/pg/fmebut/photos/?tab=album&album_id=2350878391629885

Radka Šťávová, 21. 3. 2019