Strojní inženýr pohledem žáka základní školy

Ve středu 26.3. navštívili Fakultu strojního inženýrství VUT žáci ze ZŠ Gajdošova, Brno. Žáci měli příležitost seznámit se činností třech studentských týmů, které na fakultě působí.

Nejprve zavítali do dílny týmu TU Brno Racing, kde jim vedoucí týmu František Hlaváč detailně představil projekt Formula Student i činnosti celého týmu. Druhé zastavení bylo v dílně týmu Pneumobil Racing Team Brno. Žáci měli příležitost nahlédnout do útrob pneumobilů Javelin a Falcon. Ty v těchto dnech procházejí finálními úpravami před blížícími se květnovými závody v Maďarsku. Jednotlivé součástky pneumobilu i princip pohonu na stlačený vzduch žákům představil vedoucí týmu Matúš Ranuša. Na závěr byla připravena návštěva dílny týmu studentů letectví BUT Chicken Wings. Tým zastupoval Christos Bazakas, který pro žáky připravil i milé překvapení. Z připravených dílů měli možnost vyrobit si své letadélko a vyzkoušet jeho letové vlastnosti.

ZŠ Gajdošova má již mnohaletou zkušenost s alternativní výukou Montessori. Jedním z projektů, který pro své žáky připravují, je představení různých povolání. Žáci, kteří fakultu navštívili, měli zájem o profesi strojního inženýra.

Děkujeme studentským týmům za přípravu programu.

Kateřina Růžičková, 2. 4. 2019