Den firem 2019: Studentům FSI se představil rekordní počet zaměstnavatelů

Více než 200 zástupců ze 63 společností se v rámci kariérního veletrhu Den firem setkalo se studenty Fakulty strojního inženýrství VUT. Veletrhu, který se koná přímo na fakultě, se zúčastnilo přes tisíc mladých strojařů.

Tradiční setkání zaměstnavatelů se studenty zažilo na FSI ve čtvrtek 14. 3. 2019 svůj 21. ročník. Dvě patra v budově A5 zabrali vystavovatelé se svými stánky. Studenti měli znovu po roce unikátní šanci potkat se osobně s potencionálními zaměstnavateli a zjistit podrobnosti o možnostech stáže, spolupráce na diplomové práci nebo o tom, jaké pozice nabízejí a za jakých podmínek.

Mezi vystavovateli se objevili tradiční partneři FSI jako Škoda Auto, Siemens, BOSCH, ČEZ, TESCAN, ŽĎAS nebo První brněnská strojírna Velká Bíteš a řada dalších, ale také několik nováčků, tedy firem, které se veletrhu zúčastnily poprvé. Studentům se představilo celkem 63 strojírenských firem.

„Obrovský zájem firem o kontakt se studenty ilustruje mimo jiné to, že se strojírenství v České republice daří a mladým inženýrkám a inženýrům nabízí velký potenciál pro jejich budoucí uplatnění,“ uvedl děkan FSI Jaroslav Katolický. Velkou prestiž FSI dokládá mj. i to, že fakulta potřetí v řadě získala titul ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI. Přední české společnosti v anketě ocenili absolventy FSI nejvyššími známkami z hlediska jejich přínosu pro trh práce i kvalifikovanosti.

Jak letošní ročník Dne firem hodnotí zúčastněné firmy?

„Byli jsme na akci poprvé (minimálně za mého působení ve firmě) a překvapilo nás, kolik studentů ke stánku přišlo a kolik technických a specifických dotazů ohledně produktů měli. Zajímavý pro nás byl i poznatek, že studenti v čím dál větší míře studují mechatroniku – pro nás jedině dobře. Chtěl bych Vám poděkovat za organizaci Dne firem a jsme rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit. Vše bylo perfektní.“
Petr Dvořák, THK Rhythm Automotive Czech

„Původním záměrem bylo získat kontakty na studenty a navázat spolupráci vedoucí k budoucímu zaměstnání. Navíc se nám podařilo navázat kontakt pro rozvoj spolupráce mezi firmou a VŠ. Určitě se přihlásíme i příští rok.“
Markéta Pirklová, Autoneum CZ Nástrojárna Hnátice

„Akci hodnotíme jako velmi povedenou a organizačně zvládnutou. Kladně hodnotíme především velký počet studentů.“
Tereza Kozáková, Škoda Auto

„Líbí se nám, že studenti jsou z jedné fakulty a nejde o široký záběr.“
Mária Trummer, ZETA

Nestihli jste navštívit Den firem 2019? Prohlédněte si alespoň KATALOG VYSTAVOVATELŮ vydávaný k 21. ročníku Dne firem.

Fotogalerie ze Dne firem 2019 : https://www.facebook.com/pg/fmebut/photos/?tab=album&album_id=2362954360422288

Koordinátorka Dne firem:

Mgr. Radka Šťávová