FSI na festivalu Pojďme slavit spolu!

Hlavní den oslav 120. narozenin VUT vyvrcholil festivalem Pojďme slavit spolu!, který navázal na předcházející Dny otevřených dveří a setkání s absolventy na fakultách. Jednalo se o první open air festival, který nejstarší technika na Moravě pořádala. Návštěvníky přilákal velmi bohatý hudební program i aktivity jednotlivých fakult VUT.

Foto: archiv VUT

Až do večerních hodin se velké pozornosti těšil stánek FSI, který návštěvníkům nabídl tisk pamětních mincí s naskenovaným obličejem i demonstrace fyzikálních pokusů, jako jsou hořící ruce či "maršmeloun" mrazený tekutým dusíkem. Zájem byl také o matematický kvíz, který úspěšné luštitele zasvětil do činnosti studentských týmů působících na fakultě.

Stánek Fakulty strojního inženýrství navštívili i primátorka města Brna Markéta Vaňková a rektor VUT Petr Štěpánek, kteří si nechali vytisknout pamětní mince s vlastním obličejem.

Foto: archiv FSI

Součástí festivalu byla VIP zóna, kde program zajišťovaly studentské univerzitní týmy a spolky. Mezi nimi nemohly chybět tři studentské týmy FSI. TU Brno Racing umožnil malým i velkým návštěvníků ve svém simulátoru zažít pocit pilota formule, Pneumobil Racing Team představil jedno ze svých vozítek poháněných na stlačený vzduch a tým BUT Chicken Wings vystavil bezpilotní letoun Shark, kterému je možné složit po přistání křídla díky unikátnímu mechanismu vyvinutému na FSI.

Foto: archiv VUT

Na dvou festivalových pódiích se vystřídali studentské i zaměstnanecké kapely a také hlavní účinkující: Richard Müller, skupina N.O.H.A nebo Barbora Poláková. Celkem na festival dorazilo zhruba pět tisíc lidí.

Fotogalerie FSI

Fotogalerie VUT