Ohlédnutí za letošní sezonou studentské formule Dragon 3

Studentský tým TU Brno Racing ukončil letošní závodní sezonu účastní na podniku Formula Student Hungary, který se odehrál ve dnech 22.-25.8.2013 v Maďarsku nedaleko Győru.

Závody byly poslední nejen v této sezoně, ale i poslední pro mnoho členů týmu, kteří tento rok dokončili své studium na VUT v Brně.

Umístění studentské formule Dragon 3 hodnotí a současně se s týmem loučí jeho kapitán Jiří Martinec těmito slovy: „První pocity po závodu bylo obrovské zklamání, soutěž byla výborně rozjetá a měli jsme na TOP10. Celkově jsme se ale i tak od minulé sezony posunuli o obrovský kus dál. Mnoho z nás tímto závodem končí, takže bych rád popřál týmu TU Brno Racing mnoho úspěchů do dalších let a zároveň poděkoval všem partnerům a sponzorům za podporu a přízeň.“

I přes slova zklamání kapitána Jiřího Martince týmu k celkovým výsledkům blahopřejeme, protože umístění na 19. příčce, tedy přesně v polovině startovacího pole, je velmi slušný výsledek.

Současně bychom také rádi týmu TU Brno Racing poděkovali za skvělou reprezentaci fakulty v tuzemsku i v zahraničí v průběhu celého roku a již nyní se těšíme na spolupráci v nové sezoně.

Podrobnější informace si můžete přečíst v tiskové zprávě.

*********

Studentská formule (Formula Student) s označením Dragon 3 je v pořadí již třetí vůz, který vyvinul a vyrobil tým studentů TU Brno Racing. Stejně jako jeho předchůdci Dragon 1 a Dragon 2 je společným dílem studentů několika ústavů i fakult VUT v Brně, kteří pracují pod vedením Ústavu automobilního a dopravního inženýrství FSI VUT v Brně. Studenti spolupracovali i s řadou průmyslových partnerů, např. Bosch Diesel s.r.o. Jihlava. Vývoj závodního vozu studentům rozšiřuje vědomosti získané při studiu o praktické zkušenosti, týmovou spolupráci a také usnadňuje absolventům získání pracovních míst v řadách průmyslových firem.

Studentská formule se každoročně zapojuje do soutěže Formula Student, která je evropskou odnoží původně americké soutěže Formula SAE. Jedná se o prestižní mezinárodní soupeření univerzitních týmů složených z budoucích inženýrů.

Kateřina Růžičková, 5. 9. 2013