Přijďte se pobavit nejen s vozidly na alternativní pohon

Každoročně v úvodu letni sezony probiha v moravské metropoli festival Brno – město uprostřed Evropy, který přinaši řadu zajimavých akci. Během třetiho červnového vikendu se můžeme těšit na Dopravni nostalgii, kdy ulicemi města pojedou historické dopravni prostředky. Můžeme však obdivovat i vozidla moderni a experimentalni. Na naměsti Svobody bude 15. a 16. června vystaven vozový park Fakulty strojniho inženýrstvi VUT v Brně. Prohlédnout si můžeme nejen studentskou formuli Dragon 2( *), ale také vozidla na netradični pohon – pneumobil(**) a hydromobil (***). Pro děti je připraveno zabavné tvořeni.

V ramci festivalu Brno-město uprostřed Evropy proběhne 15.6. na pódiu na naměsti Svobody v čase 10:30-11:00 také zabavné vystoupeni studentů a pedagogů Ústavu fyzikalniho inženýrstvi FSI VUT v Brně s nazvem Fyzika v praxi:
„ Slyšeli jste o tom, že fyziku lze dělat rukama? Trapi Vas v souvislosti s fyzikou otazky typu: Co je to idealni kalorimetr, kde se nachazi a k čemu je dobrý? Potom jste vitani na našem představeni, kde je pro Vas připraveno několik zajimavých experimentů, které můžeme dělat společně. “

*
Studentska formule (Formula Student) s označenim Dragon 2 je v pořadi již druhý vůz, který vyvinul a vyrobil tým studentů TU Brno Racing. Stejně jako jeho předchůdce Dragon 1 je společným dilem studentů několika ústavů i fakult VUT v Brně, kteři pracuji pod vedenim Ústavu automobilniho a dopravniho inženýrstvi FSI VUT v Brně. Studenti spolupracovali i s řadou průmyslových partnerů, např. Bosch Diesel s.r.o. Jihlava. Vývoj zavodniho vozu studentům rozšiřuje vědomosti ziskané při studiu o praktické zkušenosti, týmovou spolupraci a také usnadňuje absolventům ziskani pracovnich mist v řadach průmyslových firem.
Studentska formule se každoročně zapojuje do soutěže Formula Student, ktera je evropskou odnoži původně americké soutěže Formula SAE. Jedna se o prestižni mezinarodni soupeřeni univerzitnich týmů složených z budoucich inženýrů.
V současné době se již připravuje Dragon 3, který se svých prvnich zavodů zúčastni v srpnu.

**
Pneumobil - experimentalni vozidlo pohaněné stlačeným vzduchem, které zkonstruovali studenti Ústavu konstruovani FSI VUT v Brně. Na mezinarodnich zavodech studentských vozitek na pneumatický pohon, které se konaly letos v květnu v maďarském Egeru, dosahl tým Dragonfly v konkurenci 48 týmů skvělého umistěni hned ve dvou kategoriich. S celkovou délkou 5683 ujetých metrů obsadil 4. misto v soutěži Long Distance (Dojezd) a na 5. přičku s časem 1:35 dosahl v soutěži Arcade race (Jizda zručnosti). V akceleračnim zavodě se umistil s max. rychlosti 32,6 na 12. mistě.

Kontakt:

Mgr. Kateřina Růžičkova, Marketing a PR, FSI VUT v Brně, tel.: 602542853, email: ruzickova.k@fme.vutbr.cz

Tiskova zprava – format pdf

Kateřina Růžičková, 14. 6. 2013