Noc plná zážitků a poznání pro malé i velké, to je Noc vědců 2014 s mottem „Buňky pro vědu“

Evropská noc vědců je každoroční setkání výzkumných pracovníků se širokou veřejností. Akce se koná vždy poslední pátek v září v celé EU. Letos se v pátek 26.9. uskuteční jubilejní 10. ročník. Přijďte do Technického muzea v Brně a nechte se vtáhnout do zábavného, hravého, poutavého i magického světa vědy.

Fakulta strojního inženýrství a Fakulta chemická Vysokého učení technického v Brně připravily svůj program společně s Technickým muzeem v Brně. Brány muzea se otevřou v 18:00 a všechna stanoviště budou přístupná až do 24:00. Vstup do muzea je zdarma. Každý 115. návštěvník Noci vědců bude odměněn drobným dárkem v rámci oslav 115. výročí založení VUT v Brně a také je připravená soutěž o zajímavé ceny.

Připravené jsou zajímavé pokusy, prezentace a přednášky nejen z matematiky, fyziky, mechaniky, chemie.

Kontakt:
Mgr. Kateřina Růžičková, FSI VUT v Brně, tel.: 602542853, email: ruzickova.k@fme.vutbr.cz
Mgr. Ilona Pipková, FCH VUT v Brně, tel.: 737246968, email: pipkova@fch.vutbr.cz

Celé znění tiskové zprávy – formát pdf

Odkazy:

FSI na Noci vědců 2013