Studenti odhalili Draka

26.6.2015 Právo str. 9 Jižní Morava - Vysočina (TON)

BRNO – Závodní formuli Dragon 5 představili ve čtvrtek studenti Vysokého učení technického v Brně. Jejich tým se účastní projektu Formula Student, ve kterém soutěží šest stovek vysokých škol. Týmy musí v rámci jednoho roku navrhnout a postavit svůj závodní vůz a soupeřit s ním v několika disciplínách. Podle pravidel soutěže musí studenti svůj vůz každý rok inovovat. Na rozdíl od předešlých ročníků se brněnský TU Brno Racing pustil do zásadní modernizace vozu. Snížil váhu a výšku těžiště a zejména upravil motor, který je nově přeplňovaný turbodmychadlem. „Mohli jsme si dovolit více než v předchozích ročnících, a to díky navýšení rozpočtu na čtyři milióny korun. Například místo tří závodů pojedeme čtyři,“ řekl Milan Špičák, manažer týmu.

V nejbližší době čeká formuli testování. Po něm se zúčastní soutěží v Německu, Maďarsku, České republice a Itálii. Nezávodí se však jen v rychlosti. Než se formule seřadí na startovací čáře, musí se členové týmu prokázat technickými znalostmi ve vědomostním testu.

V minulé sezóně obsadili brněnští studenti se svou formulí 80. místo z celkových 600. „Velice se nám dařilo zejména v disciplínách, kde je třeba ukázat vědomosti, ale i ve vytrvalostním závodu nebo v testování síly podvozku,“ řekl Patrik Štipák, manažer podvozkové skupiny.

Kateřina Růžičková, 28. 6. 2015