Student z Brna nabízí lidem ekologický plenkový servis

28.9.2015 denik.cz str. 0 Jihomoravský kraj

Brno – Práci se stroji částečně vyměnil za dětské pleny. Třiadvacetiletý student brněnského Vysokého učení technického Petr Bouchal totiž volný čas při studiu tráví projektem, který nabízí rodičům malých dětí kompletní plenkový servis.

Celý nápad vznikl před rokem v německém Mnichově, kam Bouchal odjel na letní školu. „Měli jsme vymyslet podnikatelský záměr týkající se odpadů. Náhodou jsem narazil na sociální síti na příspěvek své sestřenice, kde si stěžovala na problémy s plenami a nápad byl na světě," popisuje student.

Brzy zjistil, že denně skončí na českých skládkách milion použitých jednorázových plen. Po návratu domů se proto rozhodl založit firmu poskytující plenkové služby. „Nabízíme přírodní látkové pleny, které jsou šetrné k životnímu prostředí, ale především službu, která spočívá v tom, že použité pleny vypereme a čisté pak dovezeme rodině nazpět. Je to ekologické, nic se nevyhazuje na skládky," objasňuje Bouchal.

Službu tak podle něj budou využívat především lidé, kteří chtějí chránit životní prostředí. Naplno by měla fungovat na začátku ledna nejprve v Praze. „Pokud se osvědčí, příští rok se jí dočkají i brněnské matky," dodává Bouchal. Za kompletní donášku i praní plenek pak zaplatí asi tři tisíce korun měsíčně.

K vytvoření projektu musel Bouchal podstoupit i speciální školení. „Šel jsem na kurz o látkových plenách, abych získal představu, jaké jsou druhy. Byl jsem tam jediný muž," vzpomíná s úsměvem.

Sám zatím podobnou službu využívat neplánuje. „Na děti mám ještě čas. Přebalovat dítě jsem ale už zkoušel," podotýká student. Vedle projektu se soustředí hlavně na školu, momentálně totiž nastoupil do posledního ročníku."

Kateřina Růžičková, 29. 9. 2015